Relacje z turniejów szachowych. TATA STEEL

V Kongres Jana Zukertorta
Wroclaw 2011

Dwa dni ostatniego wrześniowego weekendu tradycyjnie już przyciągnęły do Wrocławia, nie tylko „czystych” szachistów, ale także matematyków, muzyków i specjalistów od darta.
Kongres Zukertorta po raz kolejny zwołuje i integruje młodych ludzi zdeterminowanych by być najlepszymi w ich ulubionych dziedzinach, zainteresowaniach, pasjach.

Przeczytaj relację z wydarzenia (pdf)

"XVI Konik Rewala" Rewal 2011

Szachiści pod koniec sezonu w znaczącej liczbie 430 przeprowadzili udany desant na rosnący w oczach i coraz bardziej przypominający modny nadmorski kurort-Rewal. Ozdobą turnieju głównego, który zgromadził 84 ambitnych uczestników było trzech arcymistrzów i jedna arcymistrzyni.

Po długim rozbracie z turniejowymi szachami, WGM Monika Krupa wystąpiła jako uczestnik.

Przeczytaj relację z turnieju

Tata Steel Chess 2011

Wielkim zaskoczeniem było zwycięstwo zawodnika legitymującego się dziesiątym numerem na liście rankingowej i to w niezwykłym stylu: 9 punktów
w 13 partiach. Jedynie Kasparow w 1999 uzyskał rezultat lepszy o jeden punkt (10 z 13).

Jak mogło się stać, że zdołał pozostawić w pokonanym polu tylu znakomitych szachistów?

Przeczytaj całą relację w pdf

Mistrzostwa przedszkolakow 2010

10. kwietnia we wrocławskim klubie Polonia odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Przedszkolaków w Szachach. Zobacz relację z tej imprezy:

Turniej sw. Brata Alberta 2011

W lipcu 2011 r. w Sanoku z okazji 30-lecia działalności Towarzystwa zorganizowano dwudniowe spotkanie z królewską grą”. Na sanockim Rynku w I Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Bezdomnych udział wzięło blisko 30 zawodników z całej Polski.

W pierwszym dniu przeprowadzono rozgrywki indywidualne, w drugim uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z szachową arcymistrzynią, Moniką Krupą.

Przeczytaj całą relację w pdf   |   Zobacz zdjęcia

Aeroflot Open 2011

Moskiewski Festiwal Szachowy odbył się po raz dziesiąty. Ten gigantyczny turniej pozwala walczyć szachistom z najbardziej zróżnicowanymi kwalifikacjami: od początkujących do prezentujących bardzo wysoki poziom. Najsilniejszy Open świata zebrał w 2011 r. pięciu zawodników powyżej 2700.

Niezwykle istotna dla końcowego stanu tabeli była partia czwartej rundy pomiędzy Liem, a Gatą Kamskim...

Przeczytaj całą relację w pdf

Wroclawska wiosna 2011

Z dala od prestiżowych zmagań, we Wrocławiu zorganizowano dla miłośników królewskiej gry, jak zwykle o tej porze roku, „Wiosenny Turniej”.

Trzy pokolenia toczyły tu bój do samego końca i największym hartem ducha wykazał się gracz z pokolenia „maluchów” - wielka pasja i autentyczna miłość do szachów, wsparta własnymi przemyśleniami i dynamiczną, bezkompromisową walką w każdej partii pozwoliła mu osiągnąć życiowy sukces.

Przeczytaj całą relację w pdf

London Chess Classic 2010

W turnieju London Chess Classic 2010 zdecydowano się na punktację zapożyczoną od piłkarzy – 3 punkty za wygraną, 1 punkt za remis i 0 punktów za przegraną – faworyzowała walczących i wygrywających graczy.

Przed turniejem przewidywano, że walka o pierwsze miejsce rozegrana zostanie między dwoma graczami z najwyższym rankingiem światowym, Anandem i Carlsenem. Ale..

Przeczytaj całą relację w pdf